W naszej szkole niezaprzeczalnie trwa moda na 2 w 1...

Wczoraj kompilacja Europejskiego Dnia Zdrowia i "Śniadanie daje moc", dzisiaj apel z okazji Święta Niepodległości w połączeniu z Narodowym Czytaniem "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Wspaniali goście uświetnili naszą uroczystość, odczytując jednocześnie fragment powieści "Nad Niemnem" opowiadający legendę Jana i Cecylii. Całym sercem dziękujemy: Panu Wójtowi Gminy Lipka - Przemysławowi Kurdzieko, Druhowi Stanisławowi Gortat, Panu Januszowi Justyna z Muzeum Ziemi Złotowskiej, Pani Klaudii Rowińskiej z Biblioteki Wiejskiej, Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Aleksandrze Budnik, przedstawicielce Grona Nauczycielskiego i sołtys wsi Trudna - Pani Renacie Sieg oraz naszej Pani Dyrektor - Pauli Pikulik.
Kolejnym punktem programu był konkurs śpiewania pieśni patriotycznych, w którym o oceny celujące z muzyki oraz woreczek czekoladowych cukierków rywalizowały wszystkie klasy. Wygrali uczniowie klasy 3, którzy nie tylko znali swój tekst na pamięć, ale też zachwycili Komisję przygotowanym układem choreograficznym! Gratulujemy!
Podczas apelu zaprezentowały się też: grupa wokalna dziewcząt pod opieką p. Anny Tyczyńskiej z piosenką "Polska flaga", klasa 2 wykonała piosenkę "Co to jest niepodległość", a klasa V wystąpiła z utworem "Dziewczyna z granatem".
Co to był za apel!
Pełen patriotyzmu i wspaniałych śpiewów. Myślę, że nie jednego z obserwatorów zachwyciliście swoją energią, ekspresją i talentem.
W tym miejscy trzeba też wspomnieć o klasie, bez której apel w ogóle by się nie odbył. Piątoklasiści - dziękujemy za prowadzenie, smaczne jabłuszka oraz zakładki do książek z cytatami z "Nad Niemnem" oraz portretami Elizy Orzeszkowej.
A tak na zupełne zakończenie, czy wiedzieliście, że choć Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku, to powiat złotowski musiał na ten czas czekać do 1945 roku?
To kolejne 27 lat podczas których, o Polskę, język, kulturę i tradycję na naszych ziemiach walczył ks. Domański. Cóż, ale o tym może na kolejnych lekcjach historii.