Od poniedziałku – 18 stycznia 2021 r., nasi najmłodsi uczniowie wrócili do szkoły. Wszyscy bardzo się cieszymy, że nasza szkoła znów tętni życiem, a pogoda pozwoliła na urozmaicenie zajęć zabawami na świeżym powietrzu.

Nasi podopieczni z klas 1-3, pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli, wyczyniali różne cuda na śniegu. Dzięki pięknemu położeniu naszej szkoły, dzieci mogły bezpiecznie zjeżdżać z górki i wykorzystać sprzyjającą aurę.

Jednak przy różnego rodzaju zabawach zimowych pamiętajmy o głównych zasadach bezpieczeństwa:

  1. Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu zbiorników wodnych oraz dróg – także tych rzadko uczęszczanych.
  2. Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie.
  3. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.
  4. Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy!
  5. Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność oraz potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych, staramy się być widoczni ( nosimy kamizelkę i elementy odblaskowe).

Zapraszamy do galerii